Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
ВЕЧИТИ ШАХ
Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:  
pass:
 
  Вечити Шах
#Свет рејтинг уживо
1. Карлсен (0) 2864
2. Динг (-1) 2805
3. Непомњашчи (+21) 2787
4. Каруана (+3) 2786
5. Фирузџа (-14) 2779
7. Со (-2) 2773
8. Накамура (+7) 2767
9. Вашје (+6) 2766
10. Гири (-1) 2760
11. Мамеђаров (+8) 2759
12. Рапорт (-8) 2756
13. Ананд (+5) 2756
17. Дуда (-6) 2744
18. Раџабов (-17) 2736
19. Ванг (-9) 2735
#Жене рејтинг уживо
1. Ињац (-3) 2381
2. Благојевић (+3) 2333
3. Рапорт   2294
4. Ракић   2294
5. Стојановић   2287
6. Ерић (-18) 2283
9. Гајчин (-18) 2263
10. Манакова (-31) 2247
17. Максимовић (+4) 2149
20. Срдановић (0) 2127
23. Ђукић (+1) 2111
42. Арсовић (-8) 1986
Перпетуал дневне вести
Јеремић 01.07.2022 : "СРБИЈА ОПЕН" (НОВИ САД):СЈАЈНИ РЕЗУЛТАТИ - ПОБЕДЕ ТЕОДОРЕ ИЊАЦ (ПУТ ЗА ВМ-НОРМУ) И ВЕЉЕ ИВИЋА (3,5/4). МИЛОШ ПЕРУНОВИЋ, ПРЕДРАГ СПАСИЋ, ИВАН ИВАНИШЕВИЋ, МИОДРАГ ПЕРУНОВИЋ И ЛУКА БУДИСАВЉЕВИЋ ПО 3 ПОЕНА. ВУК ДАМЈАНОВИЋ, АЛЕКСАНДАР ИНЂИЋ, МИЛОШ МИЛОШЕВИЋ И БОРОЉУБ ЗЛАТАНОВИЋ ЈЕДАН ПЛУС - 2,5/4! ВОДЕ ЏАН (ТУРСКА) И АДХИБАН (ИНДИЈА) СА ЧЕТИРИ ПОБЕДЕ., ТУРНИР КАНДИДАТА (МАДРИД) - 12. КОЛО: НЕПОМЊАШЧИ - НАКАМУРА РЕМИ У 14 ПОТЕЗА ЗА 7 МИНУТА! ШТА ЋЕ РЕЋИ СВИ ОСТАЛИ?, ТУРНИР КАНДИДАТА (МАДРИД) - 12. КОЛО/2: КАКО ПОЈАЧАТИ ИГРУ ПРОТИВ КАРЛСЕНА - НЕПОМЊАШЧИ ДВА ПОЕНА ПРЕДНОСТИ ДВА КОЛА ДО КРАЈА. , ПРВЕНСТВО СВЕТА ЗА СЛЕПЕ И СЛАБОВИДЕ (ОХРИД):НОВЕ КОМПЛИКАЦИЈЕ. МИ СМО СА ИНДИЈОМ ОДИГРАЛИ 2:2, А ШПАНЦИ СУ ПОБЕДИЛИ НЕМЦЕ 2,5:1,5 И ЗАТВОРИЛИ КРУГ СРБИЈА/НЕМАЧКА/ШПАНИЈА ПО 2 БОДА (У ТОМ КРУГУ СМО НАЈБОЉИ, АЛИ...). ВОДЕ НЕМАЧКА И ШПАНИЈА СА 6 БОДОВА, СРБИЈА ИМА 5 БОДОВА.
Блог Шах-мат листе
Chess Results: Срб - ЦГ - БиХ - Хрв,   Партије уживо: Chess24 - Follow - ChessBomb

Србија опен, Нови Сад, 28.VI-6.VII, (Ивић Инђић Иванишевић Перуновић)
Времеплов :
Лига Србије 1950, Србија, 02.04-26.06.1950.
Друга лига Југославије 1950, Скопје, 12-22.07.1950.
Прва лига Југославије 1950, Загреб, 13-17.11.1950. (13)
Венеција 1950, Венеција, 28.09-14.10.1950. (120)
Амстердам 1950, Амстердам, 11.11-09.12.1950. (190)

Најава турнира

08.07. Параћин опен, Параћин  
08.07. Кућа Здравља, Суботица  
17.07. Светозар Глигорић, Београд  
24.07. Трофеј Вождовца, Београд  
28.07. Олимпијада, Ченај    
01.08. Омладинско Србије  
20.08. Ж Европско, Праг      
20.09. Прва лига Србије    
22.10. Женска лига Србије    
    06.12. Шампионат Срб, Србија
    06.12. Ж Шампионат Срб, Србија
24.11. Трофеј Београда, Београд    

Завршени турнири

  26.06. Сребрно језеро A  
  10.06. Норвешка, Ставангер (45)
  03.06. Куп Глигорића, Параћин  
  02.06. Ж Куп Глигорића, Параћин  
  29.05. Шарџа мастерс  
  14.05. Супербет Класик, Букурешт  
  03.05. Кадети Србије, Нови Сад  
  23.04. Аустријска лига  
  10.04. Мађарска лига, 9.к  
  10.04. Динг - Веј, Хангџоу  
  09.04. Рудар 2, Пожаревац  
  06.04. Европско, Чатеж  
  05.04. Осмомартовски, Београд (35)
  04.04. ФИДЕ ГП3, Берлин   (6)
  03.04. Кина ВМ, Хангџоу  
  01.04. Рудар 1, Пожаревац  
  28.03. ФИДЕ ГП 3А, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Б, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Ц, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Д, Берлин   (12)
  27.03. Аустријска лига, 5-8.к  
  23.03. Полуфинале Србије, Параћин (229)
  23.03. Ж Полуфинале Срб, Параћин (41)
  20.03. Мађарска лига, 8.к  
  14.03. Београд 2022, Београд   (45)
  14.03. ФИДЕ ГП2, Београд   (6)
  27.02. Шампионат ЦГ, Подгорица (176)
  27.02. Мађарска лига, 7.к  
  17.02. ФИДЕ ГП1, Берлин   (6)
  15.02. Предраг Нешић, Пожаревац  
  13.02. Мађарска лига, 6.к  
  06.02. ВМ АШК 6, Аранђеловац  
  30.01. Тата стил, Вајк ан Зе (87)
  20.01. Мађарска лига, 5.к  
  19.12. Мађарска лига, 4.к  
  14.12. Срб Шампионат, Кална (45)
  14.12. Ж Срб Шампионат, Кална (45)
  10.12. Карлсен - Непо, Дубаи (11)
  05.12. Мађарска лига, 3.к  
  02.12. Трофеј Београда, Београд  
  21.11. Европско екипно, Чатеж  
  21.11. Ж европско екипно, Чатеж  
  14.11. Кићовић, Сунчана Река  
  07.11. Гран швајцарац, Рига  
  07.11. Аустријска лига, 1-4.к  
  07.11. Аустријска Ж лига, 1-2.к  
  31.10. Мађарска лига, 2.к  
  19.10. Шампионат САД, Сент Луис  
  12.10. Премијер лига Београда  
  03.10. Хрватска лига 1А, Мали Лошињ  
  03.10. Хрватска лига 1Б, Мали Лошињ  
  03.10. Прва лига ЦС, Бајина Башта  
  24.09. Европски клупски куп, Струга  
  24.09. Европски женски куп, Струга  
  24.09. Премијер лига БиХ, Неум  
  17.09. Норвешка, Ставангер (30)
  16.09. 1. лига Срб, Врњачка Бања (340)
  16.09. Ж лига Срб, Врњачка Бања (199)
  05.09. Европско првенство, Рејкјавик  
  26.08. Синкфилд куп, Сент Луис (45)
  21.08. Македонска лига, Струга  
  20.08. Женско европско, Јаши  
  15.08. РТУ опен, Рига  
  08.08. Омладинци Србије, Нови Сад  
  08.08. Омладинке Србије, Нови Сад  
  07.08. Премијер лига ЦГ, Сутоморе  
  06.08. Светски куп, Сочи   (395)
  04.08. Бил опен, Бил  
  31.07. Прв. Војводине, Нови Сад  
  24.07. Сенћанска битка, Сента  
  16.07. Параћин опен А, Параћин  
  16.07. Параћин опен Б, Параћин  
  08.07. Србија опен, Београд  
  08.07. Србија опен Б, Београд  
  30.06. Сребрно језеро А  
  30.06. Сребрно језеро Б  
  26.06. Прв. Медитерана, Петровац  
  22.06. Сто година шаха, Панчево   (45)
  14.06. Супербет, Букурешт   (45)
  06.06. Куп Глигорића, Бачка Паланка  
  29.05. Европски хибрид квалиф  
  16.05. ЦГ Светски куп, Подгорица   (6)
  10.05. Шампионат ЦГ, Подгорица (146)

Рапид и цугер

  05.06. Србија цугер, Параћин  
  04.06. Србија рапид, Параћин  
  14.05. Мирослав Тошић, Младеновац  
  08.05. Ђурђевдан, Крагујевац  
  20.02. Сретење, Борча  
  30.12. Светско блиц, Варшава  
  30.12. Ж светско блиц, Варшава  
  28.12. Светско рапид, Варшава  
  28.12. Ж светско рапид, Варшава  
  18.12. Р. Дабетић, Подгорица  
  18.12. Бодин Марјановић, Београд  
  15.12. Абу Даби мастерс цугер  
  14.12. Абу Даби мастерс рапид  
  05.09. Септембарски дани, Никшић  
  04.09. Божидар Ћетковић, Београд  
  07.08. Кокан, Лазаревац  
  12.07. ГТ Хрватска Цугер, Загреб   (90)
  09.07. ГТ Хрватска Рапид, Загреб   (45)
  27.06. Видовдан, Зубин Поток  
  22.06. ГТ Париз Цугер, Париз   (90)
  20.06. ГТ Париз Рапид, Париз   (45)
  13.06. Бора Бека, Костолац  
  23.05. ЛилаМа блиц, Младеновац  

РОЂЕНИ НА ДАНАШЊИ ДАН

ЖВМ Кори, Дејзи (2371)
  Марковић, Александар (2165)
  Поповић, Саша (2082)
  Керавица, Радош (2057)
  Бркић, Ивица (2050)
ФМ Шћепановић, Лабуд (2049)
  Миловановић, Пантелија (2043)
  Диздаревић, Аднан (2026)
  Пашалић, Аднан (1999)
  Оцокољић, Зоран (1987)
МК Гавриловић, Леонардо (1977)
  Тадић, Урош (1974)
  Ангјеловски, Данијел (1955)
  Стојковић, Миланко (1941)
  Локнар, Петар (1907)
  Видлановић, Жељко (1861)
  Колдан, Иван (1795)
  Манигодић, Бојан (1737)
  Перошевић, Војислав (1700)
  Љубић, Милан (1682)
  Алексић, Божидар (1634)
  Сандић, Стефан (1356)
  Мухаремовић, Ариф
  Љубисављевић, Радован
  Павловић, Војин
  Клисурић, Јелена
  Нецин, Љубиша
  Смајловић, Јашар
  Вукановић, Милорад
  Форђарини, Иван
  Божанић, Боривоје
  
  Новаковић, Предраг (1968-2021)
  Нилсон, Зандор (1913-1973)
  Питлаковски, Анджеј (1919-2010)
ИМ Лундин, Ерик (1904-1988)