Chess Results: Срб - ЦГ - БиХ - Хрв, Партије уживо: Chess24 - Follow - ChessBomb
ИМ Раднички, Београд, 21-28.III, (ГМТодоровић Мартић) Времеплов : Хоговенс 1974, Вајк ан Зе, 15.1-2.2.1974. (120)
Хоговенс Б 1974, Вајк ан Зе, 15.1-2.2.1974. (120)
Женски Хоговенс 1974, Вајк ан Зе, 20.1-2.2.1974. (1)
Девојке-17 таленти 1974, Нови Сад, 19.1-1.2.1974. (1)
Шампионат Југославије 1974, Пореч, 8.2-1.3.1974. (110)
Осмомартовски турнир 1974, Београд, 3-20.3.1974. (11)
Врњачка Бања квалификације 1974, Београд, 20-26.3.1974.
Врњачка Бања 1974, Врњачка Бања, 11-29.4.1974. (42)
Женски екипни фестивал 1974, Врњачка Бања, 26-31.3.1974. (3)
|
Најава турнира
|
|
04.04. |
ФИДЕ кандидати, Торонто |
|
|
|
|
|
06.04. |
Цугер ШСБ ГП4, Београд |
|
|
|
|
|
07.04. |
Рапид ШСБ ГП3, Београд |
|
|
|
|
|
18.04. |
Пролећни опен, Београд |
|
|
|
|
|
18.04. |
Женско европско, Родос |
|
|
|
|
|
20.04. |
Чедомир Ђукетић, Бајмок |
|
|
|
|
|
26.04. |
Кадетски фестивал Србије |
|
|
|
|
|
27.04. |
Премијер лига Црне Горе |
|
|
|
|
|
27.04. |
Женска лига Црне Горе |
|
|
|
|
|
10.05. |
Куп Београда, Београд |
|
|
|
|
|
16.06. |
Шампионат Србије, Србија |
|
|
|
|
|
16.06. |
Женски шампионат Србије, Србија |
|
|
|
|
|
16.06. |
Женски шампионат Србије |
|
|
|
|
|
23.06. |
Сребрно језеро опен |
|
|
|
|
|
30.06. |
Европско првенство, Јерусалим |
|
|
|
|
|
27.09. |
Прва лига Србије |
|
|
|
|
|
27.09. |
Женска лига Србије |
|
|
|
|
|
09.10. |
Премијер лига Београда, Београд |
|
|
|
|
|
23.11. |
Трофеј Београда, Београд |
|
|
|
|
Завршени турнири
|
24.03. |
Рапид Гран при Букурешт, Букурешт |
|
|
|
21.03. |
Рејкјавик опен, Рејкјавик |
|
|
|
20.03. |
ИМ Раднички, Београд |
|
|
|
17.03. |
Рапид ШСБ ГП2, Београд |
|
|
|
16.03. |
Цугер ШСБ ГП3, Београд |
|
|
|
10.03. |
Осмомартовски, Београд |
|
|
|
08.03. |
Израелска лига, Израел |
|
|
|
15.02. |
Сретење, Борча |
|
|
|
15.02. |
Шампионат Црне Горе, Подгорица |
|
(250)
|
|
15.02. |
Рудар ВМ 6 Шилер, Пожаревац |
|
|
|
15.02. |
Рудар ИМ 22 Шилер, Пожаревац |
|
|
|
15.02. |
Рудар ФМ 6 Схевенинген, Пожаревац |
|
|
|
11.02. |
Полуфинале Србије, Параћин |
|
(187)
|
|
11.02. |
Женско полуфинале Србије, Параћин |
|
(36)
|
|
10.02. |
Цугер ШСБ ГП2, Београд |
|
|
|
07.02. |
Рудар ВМ 5 Шилер, Пожаревац |
|
|
|
07.02. |
Рудар ИМ 21 Шилер, Пожаревац |
|
|
|
07.02. |
Рудар ФМ 5 Схевенинген, Пожаревац |
|
|
|
04.02. |
Женска лига Београда, Београд |
|
(48)
|
|
04.02. |
Светосавски, Београд |
|
|
|
01.02. |
Перпетуал Чек јубилеј, Београд |
|
|
|
30.01. |
Светосавски универзитетски, Београд |
|
|
|
28.01. |
Тата стил, Вајк ан Зе |
|
(91)
|
|
27.01. |
Рапид ШСБ ГП1, Београд |
|
|
|
21.01. |
Цугер ШСБ ГП1, Београд |
|
|
|
16.01. |
Љуба Протић, Београд |
|
|
|
14.01. |
Новогодишњи ШСБ, Београд |
|
|
|
30.12. |
Светски цугер, Самарканд |
|
|
|
28.12. |
Светски рапид, Самарканд |
|
|
|
24.12. |
Београд екипни цугер, Београд |
|
|
|
23.12. |
Београд рапид, Београд |
|
|
|
22.12. |
Београд цугер финале, Београд |
|
|
|
17.12. |
Ветерани Душан Трифуновић, Београд |
|
(45)
|
|
17.12. |
Радојица Дабетић, Подгорица |
|
|
|
16.12. |
Европски цугер, Загреб |
|
|
|
15.12. |
Европски рапид, Загреб |
|
|
|
12.12. |
Скопје опен, Скопје |
|
|
|
10.12. |
Лондон класик, Лондон |
|
|
|
03.12. |
Трофеј Београда, Београд |
|
(312)
|
|
30.11. |
Синкфилд куп, Сент Луис |
|
(37)
|
|
20.11. |
Екипно европско, Будва |
|
|
|
20.11. |
Женско екипно европско, Будва |
|
|
|
18.11. |
Александар Радановић, Чуруг |
|
|
|
16.11. |
Рудар 2 ВМ, Пожаревац |
|
|
|
08.11. |
Премијер лига БиХ, Сарајево |
|
|
|
05.11. |
Мома Вучићевић, Београд |
|
(104)
|
|
05.11. |
ФИДЕ Швајцарац, Острво Ман |
|
|
|
05.11. |
ФИДЕ женски Швајцарац, Острво Ман |
|
|
|
03.11. |
Женска лига БиХ, Сарајево |
|
|
|
28.10. |
Моцарт куп, Београд |
|
|
|
20.10. |
Женска лига Србије, Сента |
|
(263)
|
|
20.10. |
Катар мастерс, Доха |
|
|
|
19.10. |
Хрватска 1Б лига, Вели Лошињ |
|
|
|
17.10. |
Шампионат САД, Сент Луис |
|
(66)
|
|
17.10. |
Хрватска 1А лига, Вели Лошињ |
|
|
|
13.10. |
Шампионат Русије, Санкт Петербург |
|
|
|
08.10. |
Прва лига Централне Србије, Параћин |
|
(345)
|
|
07.10. |
Европски клупски куп, Драч |
|
|
|
07.10. |
Женски европски клупски куп, Драч |
|
|
|
07.10. |
Пожега град шаха, (Славонска) Пожега |
|
|
|
07.10. |
Премијер лига Београда, Београд |
|
(381)
|
|
01.10. |
Омладинско светско, Мексико Сити |
|
|
|
28.09. |
Прва лига Србије, Бајина Башта |
|
(391)
|
|
01.09. |
Македонска лига, Охрид |
|
|
|
01.09. |
Ж Македонска лига, Охрид |
|
|
|
30.08. |
Панчево опен, Панчево |
|
|
|
27.08. |
Ц.Србија опен, Димитровград |
|
|
|
24.08. |
ФИДЕ светски куп, Баку |
|
|
|
21.08. |
Женски ФИДЕ светски куп, Баку |
|
|
|
18.08. |
Рудар 16 ИМ, Пожаревац |
|
|
|
13.08. |
Сплит опен, Сплит |
|
|
|
12.08. |
ЉКИ Рапид опен, Пожаревац |
|
|
|
10.08. |
Рудар 15 ИМ, Пожаревац |
|
|
|
04.08. |
Кавала опен, Кавала |
|
|
|
02.08. |
Рудар 14 ИМ, Пожаревац |
|
|
|
24.07. |
Србија опен мастерс, Београд |
|
|
|
24.07. |
Србија опен изазивачи, Београд |
|
|
|
20.07. |
Турска суперлига, Анкара |
|
|
|
20.07. |
Србија опен аматери, Београд |
|
|
|
15.07. |
Параћин опен, Параћин |
|
|
|
05.07. |
Војводина опен, Нови Сад |
|
|
|
25.06. |
Сребрно језеро, Велико Градиште |
|
|
|
14.06. |
Шампионат Србије, Сента |
|
(45)
|
|
14.06. |
Женски шампионат Србије, Сента |
|
(45)
|
|
09.06. |
Норвешка, Ставангер |
|
(45)
|
|
10.06. |
Иван Седлак, Суботица |
|
|
|
|
РОЂЕНИ НА ДАНАШЊИ ДАН |
ВМ Жигалко, Сергеј (2572) |
|
Рељић, Радомир (2165) |
|
ЖИМ Борић, Елена (2133) |
|
Чавдаревић, Иван (2125) |
|
Миленковић, Благоје (2061) |
|
Ракић, Оливера (2055) |
|
ЖФМ Плас, Маријана-Камелија (2026) |
|
Кадић, Един (1984) |
|
Мугоша, Срђан (1983) |
|
Дучић, Расим (1942) |
|
Марковић, Драган Ми (1941) |
|
Жарић, Миле (1933) |
|
Жарић, Миливој (1891) |
|
Плех, Семир (1852) |
|
Стринић, Хамдија (1848) |
|
Станков, Дејан (1824) |
|
Демић, Александар (1807) |
|
Правиловић, Илија (1800) |
|
Вукашин, Стеван (1668) |
|
Средановић, Блажо |
|
Маринковић, Пеђа |
|
Арсенијевић, Срђан |
|
Мустафић, Ремзо |
|
Спасојевић, Срђан |
|
Вукасовић, Владо |
|
Величковски, Томислав |
|
Арсеновић, Богољуб |
|
Радић, Ђовани |
|
Жарић, Милан |
|
Динић, Павле |
|
Миљевић, Ђорђе |
| | |
Јевремовић, Миодраг (1941-2017) |
|
ВМ Лејн, Анатолиј (1931-2018) |
|
Ортега, Рогелио (1915-198?) |
|