Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
ВЕЧИТИ ШАХ
Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:  
pass:
 
  Перпетуал дневне вести

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 02.12.2018

ОМЛАДИНСКА ОЛИМПИЈАДА (КОНИЈА ТУРСКА): 1. УЗБЕКИСТАН 2. ИНДИЈА 3. КИНА - 19. СРБИЈА

Ефектна победа ИМ Велимира Ивића против ИМ Гадимбајлија - заробио је противнику даму већ у 24. потезу. У том тренутку имали смо позиције за чисту победу од 3:1. Нажалост уследили су пропусти - само је ФМ Милош Милошевић ремизирао - за пораз 2,5:1,5 од Азербејџана - укупно 10 бодова (5+ 0= 4-) и 19. место (деоба 13.-21. места) од укупно 46. екипа.

ИМ Велимир Ивић (4,5 из 9), ФМ Лука Будисављевић (5,5 из 9), ФМ Милош Милошевић (5 из 8), Стефан Тадић (2,5 из 6) и ЖФМ Јована Срдановић (1,5 из 4).

Олимпијско злато је припало првом фавориту Узбекистану након победе против Кине 2,5:1,5. Индија је, такође минималном победом над Ираном, дошла до сребрне медаља, а бронза је припала Кини.

ТАБЕЛА: УЗБЕКИСТАН 16, Индија 14, Кина 13, Белорусија 13, Иран, Јерменија, Украјина, Азербејџан и Казахстан 12,...

8. РАПИД ПРВЕНСТВО ШУМАДИЈЕ (КРАГУЈЕВАЦ): НИКОЛА РАДОВАНОВИЋ ПО БУХОЛЦУ

Само пола поена бољи бухолц донео је ИМ Николи Радовановићу прво место на 8. рапид првенству Шумадије (16 играча, 7 кола на 15').

Радовановић и ИМ Златановић су сакупили по 6 поена, ИМ Новоселски и Радовић 5, Ђуровац и ФМ Рихтеровић 4,...

25. АГАЦИЈА ТУРНИР МЛАДИХ (БАТАЈНИЦА): 122 УЧЕСНИКА

У пет различитих категорија одигран је 25. Агација турнир младих у организацији ШК "Глига".

Играло се по 7 кола на 15 минута, а победници су:

Старији дечаци (28 играча): Војин Митровић 6 поена, Мирко Шајин 5,5, Алекса Алимпић 5,5,

Млађи дечаци (29): Марко Милановић 6, Душан Кисић 6, Андреј Љепић 5,5,

Старије девојчице (23): Мила Раденковић 6, Марија Станковић 6, Маша Долаш 5,

Млађе девојчице (18): Теодора Јауковић 6, Емилија Вугдалић 6, Маша Младеновић 5,

Најмлађи (24): Лука Гилица 7, Михајло Илић 6, Петар Ћосић 5.

Победници су добили пехаре, три првопласирана медаље, а пет најбољих је изборило пласман на финални турнир "Бранко Богавац", 31.августа 2019. године.

58. ПРВЕНСТВО МЛАДИХ (НИШ): УЧЕШЋЕ 35 КАДЕТА И 25 КАДЕТКИЊА

58. кадетско-омладинско првенство Ниша се играло 1. И 2. 12. у Дечијем центру - Чаир, у четири категорије, 9 кола на 30':

кадети 8-10 година (13 учесника): Сава Ћирић 8, Вук Ћирковић и Вук Игњатовић 7,5,

кадети 12-14 година (14): Јован Стевановић 8,5, Павле Ћирић 7,5, Филип Здравковић 6,5,

кадети 16-18 година (8): Илија Станојевић 7, Никола Лукић 5,5, Андрија Павловић 5.

На турниру кадеткиња, једна група 25, је победила Ања Симић, испред Јелене Стевановић.

Победници су награђени пехарима, а најбољи медаљама ...