Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
pass:

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 23.04.2020

ОНЛАЈН РАПИД "ПОЗИВ МАГНУСА КАРЛСЕНА" (3.КОЛО): ДАНАС БОРБА ЗА ГОРЊИ ДОМ!

Данашњи мечеви почињу у 16 часова. По четири партије на 15'+ 10" играју четири учесника турнира кандидата из Јекатеринбурга. Како Аниш Гири показује "бледу" игру, без победе у осам партија, за очекивати је победу Јана Непомњашчија, којег би 3 бода вратила у игру за пласман у плејоф.

Други меч је потпуно неисвестан. Сваки детаљ може превагнути, а ко год да победи - Динг или Вашје-Лаграв - (бар) са 6 бодова, долази на угодну трећу позицију...

Табела после 3.кола: Карлсен 8, Накамура 7, Каруана 5, Вашје Лаграв и Динг 4 (-), Непомњашчи 2 (-), Гири 0 (-) и Фирузџа 0.

ОНЛАЈН РАПИД "ПОЗИВ МАГНУСА КАРЛСЕНА" (3.КОЛО): ДИНГОВА "АРМАГЕДОН" МИНИЈАТУРА, ГИРИ ПОТПУНО ВАН ФОРМЕ

Јутрос - испоставило се, веома добра прогноза. Динг и Вашје Лаграв су одиграли четири изједначене партије, на крају четири ремија. Онда изненађење у "армагедон" партији. Невероватна серија грешака МВЛ у отварању и предаја већ у 16. потезу.

Гири је потпуно ван игре. Бар у 3. партији је могао лако доћи до победе, али... Овако - пораз у 2. партији, уз три ремија, тако да ни после 12 одиграних партија нема ни једну победу. Рано је за "отписивање", али за њега и Фирузџу, овај турнир изгледа да неће бити лепа успомена.

Табела после 3.кола: Карлсен 8, Накамура 7, Динг 6, Каруана, Вашје Лаграв и Непомњашчи 5, Гири и Фирузџа 0.

Сутра играју: Карлсен - Вашје Лаграв и Фирузџа - Каруана.

Бергер осморице онлајн рапид турнира "Позив Магнуса Карклсена" се игра за наградни фонд од 250.000$. Темпо игре 15'+ 10", играју се по четири партије, победник добија 3 бода. У случају нерешеног резултата, одмах се игра "армагедон" партија - бели има 5 минута и мора победити, док је црном, уз 4 минута, довољан и реми да укњижи 2 бода. Поражени добија 1 бод. После Бергера, четворица најуспешнијих играју по куп систему за редослед и прву награду од 70.000$.

(СПЕЦ) НЕШТО ЧУДНО СЕ ДЕСИЛО У 2. ПАРТИЈИ МЕЧА ДИНГ - МВЛ, ПОСЛЕ 11. ПОТЕЗА ЦРНОГ. НИ ОВАКВИ ВРХУНСКИ ТУРНИРИ НИСУ ИМУНИ НА "ПАДАЊЕ" ОНЛАЈН ВЕЗА! ДУГО ЈЕ СТАЈАО РЕЗУЛТАТ 0:1, ОНДА ЈЕ ПАРТИЈА, ПОСЛЕ ДЕСЕТАК МИНУТА, НАСТАВЉЕНА И ЗАВРШЕНА РЕМИ.