Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:
pass:

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 01.05.2021

ОНЛАЈН ШАХОВСКА ТУРНЕЈА ШАМПИОНА (CHESS.COM): КАРЛСЕН У ПРЕДНОСТИ - У МЕЧУ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО ЧЕТИРИ ПОБЕДЕ "ЦРНИХ"!

Одужио се данашњи меч за 1. место. После два ремија, Карлсен је 90 потеза "ломио" отпор Накамуре у дамској завршници са пешаком више. У 4. партији Накамура је покушао доћи до изједначења, али је у 37. потезу превидео ловца и предао.

Крајње необичан случај се десио у мечу за 3. место - Ароњан - Мамеђаров 2:2, али са четири победе играча који су водили црне фигуре!

Карлсен (Норвешка) - Накамура (САД) 3:1 (реми, реми, 1:0, 1:0)

Мамеђаров (Азербејџан) - Ароњан (Јерменија) 2:2 (0:1, 1:0, 0:1, 1:0)

Сутра се игра одлучујући меч, поново у четири партије. Темпо 15'10". У случају нерешеног резултата, играју се две блиц партије 5'3" и, евентуално, "армагедон" партија (бели има 5 минута и мора победити, црни 4 минута и са ремијем, пролази у наредну рунду). Мечеви почињу у 19 часова.

Наградни фонд је 100.000$, победнику ће припасти 30.000$.

КАДЕТСКО БЛИЦ ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ (СУБОТИЦА): 67 КАДЕТА У БОРБИ ЗА БЛИЦ ПРВАКА