Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
ВЕЧИТИ ШАХ
Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:  
pass:
 
  Вечити Шах
#Свет рејтинг уживо
1. Карлсен   2830
2. Каруана   2805
3. Накамура   2795
4. Непомњашчи   2770
5. Абдусаторов   2766
8. Еригајси (-1) 2761
18. Магсудлу (+1) 2734
24. Ју (-1) 2728
29. Сарана (+6) 2712
31. Раџабов (-19) 2704
34. Артемијев (-9) 2696
36. Шарић (-2) 2693
38. Федосејев (-13) 2689
44. Шанкленд (+12) 2683
45. Синдаров (-2) 2682
#Жене рејтинг уживо
1. Ињац   2422
2. Гајчин (+37) 2306
3. Великић (+32) 2290
4. Ракић   2270
5. Мехмед   2264
6. Мандура (-10) 2210
7. Манакова (+57) 2205
8. Погорелских (+3) 2201
9. Ерић (+2) 2174
12. Срдановић (-8) 2141
15. Ђукић (+9) 2122
19. Миладиновић (-10) 2101
24. Бојичић (-7) 2074
28. Ковачевић (+1) 2042
29. Несторовић (+6) 2041
Перпетуал дневне вести
Блог Шах-мат листе
Chess Results: Срб - ЦГ - БиХ - Хрв,   Партије уживо: ChessCom - Follow - Lichess

Куп Глигорића, Параћин, 21-24.V, (Перуновић Ковачевић Богосављевић Баралић)
Женски Куп Глигорића, Параћин, 21-24.V, (Мандура Погорелских Ерић Жарковић)
Времеплов :
Мајданпек 1976, Мајданпек, 7-22.1.1976. (91)
Казабланка 1974, Казабланка, 3-12.3.1974. (12)
Хоговенс 1976, Вајк ан Зе, 16-29.1.1976. (66)
Хоговенс Б 1976, Вајк ан Зе, 16-29.1.1976. (66)
Женски Хоговенс 1976, Вајк ан Зе, 16-29.1.1976. (5)
Северноевропски Зонски плејоф 1975, Атина, 23.1-2.2.1976. (8)
Јужноевропски Зонски плејоф 1975, Арбога, 6-10.3.1976. (4)
Женски Западноевропски Зонски плејоф 1975, Темишвар, 20-26.1.1976.
Шампионат Југославије 1976, Бор, 4-25.2.1976. (153)
Сусрет Солидарности 1976, Скопје, 29.2-18.3.1976. (120)

Најава турнира

25.05. Цугер ШСБ ГП6, Београд    
25.05. Рапид шампионат Србије, Параћин  
26.05. Цугер шампионат Србије, Параћин  
15.06. Рапид ШСБ ГП6, Београд    
    16.06. Шампионат Србије, Србија
    16.06. Женски шампионат Србије, Србија
  16.06. Женски шампионат Србије  
22.06. Срђа Драгашевић, Цетиње    
22.06. Видовдан, Стари Бановци  
23.06. Сребрно језеро опен
24.06. Војводина опен, Нови Сад  
30.06. Европско првенство, Јерусалим      
03.07. Параћин опен, Параћин  
03.07. Сенћанска битка А, Сента
12.07. Србија опен, Београд  
27.09. Прва лига Србије  
27.09. Женска лига Србије  
09.10. Премијер лига Београда, Београд    
23.11. Трофеј Београда, Београд  

Завршени турнири

  22.05. Шарџа Мастерс, Шарџа  
19.05. Казабланка шах, Казабланка  
18.05. Рапид ШСБ ГП5, Београд  
  12.05. Куп Београда, Београд  
  12.05. Женски Куп Београда, Београд  
  04.05. Премијер лига Црне Горе, Херцег Нови (158)
  04.05. Кадетски фестивал Србије  
  04.05. Љубљана фестивал, Љубљана  
  01.05. Женска лига Црне Горе, Херцег Нови    
  29.04. Женско европско, Родос  
  21.04. ФИДЕ кандидати, Торонто (56)
  21.04. Пролећни опен, Београд  
20.04. Чедомир Ђукетић, Бајмок  
14.04. Срђан Которац, Нови Сланкамен  
13.04. Рапид Инђија, Инђија  
07.04. Рапид ШСБ ГП4, Београд  
06.04. Цугер ШСБ ГП5, Београд  
  01.04. Гренке опен, Карлсруе  
31.03. Цугер ШСБ ГП4, Београд  
  28.03. ИМ Раднички, Београд  
24.03. Рапид Гран при Букурешт, Букурешт  
23.03. Рапид ШСБ ГП3, Београд  
  21.03. Рејкјавик опен, Рејкјавик  
  20.03. ИМ Раднички, Београд  
17.03. Рапид ШСБ ГП2, Београд  
16.03. Цугер ШСБ ГП3, Београд  
  10.03. Осмомартовски, Београд  
  08.03. Израелска лига, Израел  
15.02. Сретење, Борча  
  15.02. Шампионат Црне Горе, Подгорица (250)
  15.02. Рудар ВМ 6 Шилер, Пожаревац  
  15.02. Рудар ИМ 22 Шилер, Пожаревац  
  15.02. Рудар ФМ 6 Схевенинген, Пожаревац  
  11.02. Полуфинале Србије, Параћин (187)
  11.02. Женско полуфинале Србије, Параћин (36)
10.02. Цугер ШСБ ГП2, Београд  
  07.02. Рудар ВМ 5 Шилер, Пожаревац  
  07.02. Рудар ИМ 21 Шилер, Пожаревац  
  07.02. Рудар ФМ 5 Схевенинген, Пожаревац  
  04.02. Женска лига Београда, Београд   (48)
  04.02. Светосавски, Београд    
01.02. Перпетуал Чек јубилеј, Београд  
30.01. Светосавски универзитетски, Београд  
  28.01. Тата стил, Вајк ан Зе (91)
27.01. Рапид ШСБ ГП1, Београд  
21.01. Цугер ШСБ ГП1, Београд  
16.01. Љуба Протић, Београд  
  14.01. Новогодишњи ШСБ, Београд  
30.12. Светски цугер, Самарканд  
28.12. Светски рапид, Самарканд  
24.12. Београд екипни цугер, Београд  
23.12. Београд рапид, Београд  
22.12. Београд цугер финале, Београд  
17.12. Ветерани Душан Трифуновић, Београд (45)
17.12. Радојица Дабетић, Подгорица  
16.12. Европски цугер, Загреб  
15.12. Европски рапид, Загреб  
  12.12. Скопје опен, Скопје  
  10.12. Лондон класик, Лондон  
  03.12. Трофеј Београда, Београд (312)
  30.11. Синкфилд куп, Сент Луис (37)
20.11. Екипно европско, Будва  
20.11. Женско екипно европско, Будва  
18.11. Александар Радановић, Чуруг  
  16.11. Рудар 2 ВМ, Пожаревац  
  08.11. Премијер лига БиХ, Сарајево  
05.11. Мома Вучићевић, Београд (104)
  05.11. ФИДЕ Швајцарац, Острво Ман  
  05.11. ФИДЕ женски Швајцарац, Острво Ман  
  03.11. Женска лига БиХ, Сарајево  
28.10. Моцарт куп, Београд  
  20.10. Женска лига Србије, Сента (263)
  20.10. Катар мастерс, Доха  
  19.10. Хрватска 1Б лига, Вели Лошињ  
  17.10. Шампионат САД, Сент Луис   (66)
  17.10. Хрватска 1А лига, Вели Лошињ  
  13.10. Шампионат Русије, Санкт Петербург  
  08.10. Прва лига Централне Србије, Параћин   (345)
  07.10. Европски клупски куп, Драч  
  07.10. Женски европски клупски куп, Драч  
07.10. Пожега град шаха, (Славонска) Пожега  
  07.10. Премијер лига Београда, Београд   (381)
  01.10. Омладинско светско, Мексико Сити  
  28.09. Прва лига Србије, Бајина Башта (391)
  01.09. Македонска лига, Охрид  
  01.09. Ж Македонска лига, Охрид  
  30.08. Панчево опен, Панчево  
  27.08. Ц.Србија опен, Димитровград  
  24.08. ФИДЕ светски куп, Баку  
  21.08. Женски ФИДЕ светски куп, Баку  
  18.08. Рудар 16 ИМ, Пожаревац  
  13.08. Сплит опен, Сплит  
  12.08. ЉКИ Рапид опен, Пожаревац  
  10.08. Рудар 15 ИМ, Пожаревац  
  04.08. Кавала опен, Кавала  
  02.08. Рудар 14 ИМ, Пожаревац  
  24.07. Србија опен мастерс, Београд  
  24.07. Србија опен изазивачи, Београд  
  20.07. Турска суперлига, Анкара  
  20.07. Србија опен аматери, Београд  
  15.07. Параћин опен, Параћин  
  05.07. Војводина опен, Нови Сад  
  25.06. Сребрно језеро, Велико Градиште  
  14.06. Шампионат Србије, Сента (45)
  14.06. Женски шампионат Србије, Сента (45)
  09.06. Норвешка, Ставангер (45)
  10.06. Иван Седлак, Суботица  

РОЂЕНИ НА ДАНАШЊИ ДАН

ВМ Карпов, Анатолиј (2617)
ВМ Квезада Перез, Јасер (2581)
  Томић, Томислав (2082)
  Алемпијевић, Андрија (2025)
ФМ Рајковић, Љубиша (1951)
  Полић, Љубиша (1933)
  Тодоровић, Микан (1892)
  Радојчић, Никола (1776)
  Матић, Синиша (1761)
  Пурић, Момир (1761)
  Младеновић, Александар М (1660)
  Малбаша, Никола
  Столић, Тара
  Марковић, Јован Г
  Живковић, Горан
  Армуш, Филип
  Радовић, Андрија
  Јонкић, Драган
  Пецева, Софија
  
ВМ Матановић, Александар Д (1930-2023)
  Вернер Нилсен, Е (1899-1981)
  Педерсен, Ејгил (1917-1994)
ИМ Хенеберке, Фансискус (1925-1988)