Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
PERPETUAL CHECK
Front - Tournaments - Search - Rating - Reports - Antichess - Link
user:  
pass:
 
  Perpetual Check
#World live rating
1. Carlsen   2863
2. Caruana   2828
3. Ding   2791
4. Vachier   2784
5. Nepomniachtchi   2784
#Serbia live rating
1. Ivanisevic (+4) 2608
2. Indjic (-14) 2604
3. Markus (+3) 2592
4. Ivic (+33) 2581
5. Perunovic (-9) 2576
6. Vuckovic (-2) 2576
7. Sedlak (+2) 2551
8. Nenezic (+4) 2532
9. Bogosavljevic (+27) 2523
10. Atalik (+8) 2517
11. Damljanovic (+11) 2513
12. Stojanovic (0) 2493
13. Budisavljevic (+38) 2492
14. Roganovic (-14) 2491
15. Tadic (-13) 2487
#Women live rating
1. Stojanovic (-32) 2316
2. Rakic (-5) 2314
3. Rapport (+5) 2308
4. Injac (+4) 2290
5. Belic (+32) 2288
6. Eric (-14) 2278
7. Velikic (+19) 2278
8. Manakova (+33) 2271
9. Gajcin (-40) 2239
10. Chelushkina (0) 2224
11. Zarkovic (+22) 2204
12. Benderac (+22) 2202
13. Prudnikova (-3) 2200
14. Petronic (-6) 2197
15. Blagojevic (-1) 2193
Perpetual Dayli News
Jeremic 21.10.2020 : (СПЕЦ) САДА ЈЕ САСВИМ ИЗВЕСНО ДА СУ ТРИ ЕКИПЕ НОВИ ПРВОЛИГАШИ - "ПОЛИТИКА" (БЕОГРАД), "РАДНИЧКИ-ВОДОВОД" (КРАГУЈЕВАЦ) И "СВЕТОЗАР ГЛИГОРИЋ" (ПАНЧЕВО).
SAH-MAT LISTA Blog
Chess Results: SRB - MNE - BIH - CRO,   Live games: Chess24 - Follow - ChessBomb

Future Events

26.10. World University    
  31.10. W European, Mamaia    
20.11. Belgrade v Dallas    
    ??.11. SRB W Champ, Srbija
    ??.11. SRB Championship, Srbija
08.12. European, Podčetrtek    
  ??.??. Candidates, Yekaterinburg  
??.??. Olympiad, Moscow    

Finished Events

  17.10. First CS League, Bajina Bašta    
  15.10. Premier MNE League, Cetinje (328)
  13.10. Premier Bg League, Belgrade  
  03.10. First SRB League, Ruma (359)
  03.10. Women SRB League, Valjevo (211)
  17.09. MNE Ch, Podgorica (161)
  13.09. HUN League, R9  
  30.08. HUN League, R8  
  18.07. Battle of Senta A, Senta (119)
  17.07. Orbis GM, Paraćin (45)
  17.07. Orbis IM, Paraćin (44)
  09.07. Paracin Ope, Paraćin (180)
  28.06. MNE Cup, Igalo (68)
  21.06. MNE Semif, Podgorica  
  21.06. MNE Semif, Berane  
  11.03. Ladies Tournament, Belgrade  
  08.03. HUN League, R7  
  01.03. SRB Semif, Novi Banovci  
  01.03. W SRB Semif, Novi Banovci  
  27.02. Aeroflot Open A, Moscow  
  27.02. Aeroflot Open B, Moscow  
  16.02. HUN League, R6  
  09.02. Ser Gilles A, Belgrade  
  09.02. Ser Gilles B, Belgrade  
  02.02. HUN League, R5  
  01.02. Portugal Open, Lisboa  
  30.01. Hit Open, Nova Gorica  
  30.01. Gibraltar Masters  
  26.01. Tata Steel, Wijk aan Zee (91)
  24.01. Women World Championship  
  19.01. Foca Open, Foca  
  12.01. Women Cup, Sharjah  
  22.12. FIDE GP Jerusalem  
  15.12. HUN League, R4  
  11.12. Radnicki IM, Beograd   (45)
  08.12. Nis 2019, Niš   (44)
  08.12. GCT Finals, London  
  08.12. Germany Bundesliga, R4  
  07.12. Germany Bundesliga, R3  
  02.12. Belgrade Trophy, Beograd  
  01.12. HUN League, R3  
  18.11. Marshall IM, New York  
  16.11. European Club Cup, Ulcinj  
  16.11. W European Club, Ulcinj  
  10.11. GCT Bucharest  
  03.11. European Team, Batumi  
  03.11. W European Team, Batumi  
  21.10. FIDE Swiss, Douglas  
  06.10. CRO A1 League  
  06.10. CRO B1 League  
  05.10. CRO Women League  
  05.10. Barcelona Open  
  05.10. Tatry, Tatranská Lomnica  
  04.10. Premier Belgrade League  
  04.10. World Cup, Khanty-Mansiysk   (260)
  21.08. 1st League CS, Bajina Basta  
  01.09. First SRB League, Subotica (396)
  01.09. Women SRB League, Subotica (261)
  29.08. Sinquefield Cup, Saint Louis (66)
  18.08. Summer Open, Belgrade  
  10.08. European Youth, Bratislava  
  10.08. Abu Dhabi Masters  
  06.08. Belt and Road, Changsha  
  31.07. Biel Open, Biel  
  28.07. Junior SRB, Aranđelovac  
  28.07. Girls-20 SRB, Aranđelovac  
  28.07. Premijer league MNE  
  28.07. Turkish Superliga, Konya  
  28.07. Turkish liga, Konya  
  28.07. MKD League, Ohrid  
  26.07. Battle of Senta, Senta (156)
  24.07. FIDE GP Riga  
  21.07. Travnik Open, Travnik  
  19.07. Orbis GM, Paraćin (45)
  19.07. Orbis IM, Paraćin (44)
  19.07. Orbis WIM, Paraćin (45)
  18.07. Vojvodina, Novi Sad  
  17.07. Euro Team U18, Pardubice  
  13.07. Benasque Open, Benasque  
  12.07. Junior Vojvodina, Novi Sad  
  12.07. Women Vojvodina, Novi Sad  
  12.07. Paracin Open A, Paracin  
  07.07. Croatia GCT, Zagreb   (66)
  07.07. Danzhou Masters  
  06.07. Greek Team Ch, Patra  
  04.07. Nis Open  
  04.07. Banovci Dunav Open  
  02.07. Netanya Masters, Netanya  
  01.07. Akademija GM, Beograd  
  01.07. Akademija IM1, Beograd  
  01.07. Akademija IM2, Beograd  
  01.07. Akademija Amateur, Beograd  
  23.06. Silver Lake Open A  
  23.06. Silver Lake Open B  
  17.06. Women's Candidates, Kazan  
  16.06. Premier BIH League, Tuzla  
  14.06. Norway, Stavanger (45)
  29.05. FIDE GP Moscow  
  26.05. MNE Ch, Podgorica (141)
  26.05. Gligoric Cup, V.Banja  
  25.05. Third Saturday IM, Đenovići (45)
  25.05. Third Saturday GM, Đenovići (43)
  17.05. Belrgade Cup, Belgrade  
  14.05. SRB Women Ch, Guča (45)
  05.05. SRB Youth, Kragujevac  
  04.05. M.Milicevic, Kragujevac  
  03.05. Bosna, Sarajevo  

Rapid and Blitz

16.02. Sretenje, Borča  
04.02. St Sava, Beograd    
26.01. St Sava, Šabac    
25.01. Ljuba Protic, Beograd    
  19.01. SSB, Belgrade  
12.01. Soca, Smederevska Palanka (67)
  30.12. World Blitz, Moscow  
  30.12. W World Blitz, Moscow  
  28.12. World Rapid, Moscow  
  28.12. W World Rapid, Moscow  
22.12. Moma Vucicevic, Beograd (99)
  22.12. Moma Blitz  
  26.11. GCT Kolkata  
  23.11. Anto Rmus, Berane  
  22.11. Goran Nedeljkovic, Nis  
15.11. Belgrade v Dallas, ICC (16)
  14.08. GCT Saint Louis  
  06.08. Abu Dhabi Blitz  
  01.08. GCT Paris  
03.08. Vojv. Rapid, Stara Pazova  
27.07. St Prokopije, Lazarevac  
  21.07. Backo, Paracin  
  03.06. Norway Blitz, Stavanger (45)
02.06. Trop.Nedeljkovic, Beograd (45)
02.06. W T.Nedeljkovic, Beograd (25)
  26.05. Bora Beka, Kostolac  
  26.05. Lindores Abbey, Cupar  
  18.05. IMSA Blitz, Hengshui  
  16.05. IMSA Rapid, Hengshui  
  20.04. Novi Pazar, Bajevica  
  20.04. Student Cup, Koper  
  07.04. Branko Vukmanovic, Tivat  
  06.04. Dan opstine, Pozega  
04.04. Rector Cup, Beograd  
  23.03. Miki Jevremovic, Beograd  
  16.03. Fischer, Zemun  
  24.02. Rokada, Varvarin  
  15.02. Sretenje, Borca  
  05.02. GP Nis Final, Nis  
  03.02. Konjevic, Herceg Novi  
  30.01. Zemun Blitz, Zemun  
  29.01. St Sava, Beograd  
  27.01. Zemun Rapid, Zemun  
  26.01. St Sava, Sabac  

BIRTHDAYS TODAY