Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
VEČITI ŠAH
Prva - Turniri - Pretraga - Rejting - Reportaže - Jedi jedi - Link
user:  
pass:
 
  Večiti Šah
#Svet rejting uživo
1. Karlsen (0) 2855
2. Karuana   2800
3. Ding   2799
4. Aronjan   2782
5. Nepomnjašči (-10) 2782
8. Griščuk (-2) 2773
9. Raport (+10) 2770
10. Firuzdža (+16) 2770
11. Mameđarov (+3) 2765
18. Karjakin (-15) 2743
25. Jesipenko (0) 2720
26. Harikrišna (-6) 2719
28. Šanklend (-6) 2714
29. Dubov (0) 2714
30. Aleksejenko (+17) 2710
#Srbija rejting uživo
1. Inđić (-17) 2612
2. Ivić (+3) 2606
3. Ivanišević (+23) 2605
4. Markuš (+1) 2587
5. Vučković (-17) 2559
6. Perunović (-22) 2544
7. Nenezić (-10) 2521
8. Sedlak (+9) 2512
9. Bogosavljević (-25) 2511
10. Miladinović (-26) 2510
11. Budisavljević (-1) 2508
12. Stojanović (+5) 2505
13. Damljanović (0) 2504
14. Kovačević (+11) 2496
15. Atalik (+7) 2494
#Žene rejting uživo
1. Injac (-12) 2393
2. Bojković   2363
3. Raport (+12) 2299
4. Rakić (-20) 2294
5. Manakova (+39) 2289
6. Stojanović (-29) 2287
7. Erić (+5) 2274
8. Velikić (-3) 2271
9. Belić (-18) 2270
10. Blagojević (0) 2267
11. Žarković (+15) 2219
12. Gajčin (-6) 2198
13. Drljević (+16) 2197
14. Čoluškina (+2) 2192
16. Prudnjikova (-3) 2174
Perpetual dnevne vesti
Jeremić 25.09.2021 : ПОСЛЕ ВЕЛИМИРА ИВИЋА И ЛУКА БУДИСАВЉЕВИЋ ЈЕ ДОБИО СПЕЦИЈАЛНУ ПОЗИВНИЦУ ЗА СУПЕР-ШВАЈЦАРАЦ У РИГИ 27.10.21. ИГРАЋЕ МАКСИМАЛНО 114, ПРВИХ 100 ЗА ЛИСТЕ ПРОСЕКА ПОСЛЕДЊИХ 12 МЕСЕЦИ. ДВА НАЈУСПЕШНИЈА, ПОСЛЕ 11 КОЛА, СТИЧУ ПРАВО УЧЕШЋА НА ТУРНИРУ КАНДИДАТА. ЗБОГ КОВИД КОМПЛИКАЦИЈА ТУРНИР ЈЕ ПРЕБАЧЕН СА ОСТРВА ЧОВЕКА У ИРСКОМ МОРУ. , МЕЂУ 114 УЧЕСНИКА МЕГА ФИДЕ ШВАЈЦАРЦА У РИГИ, ИМАМО ЈОШ ДВА "БЕОГРАДСКА ЦУГЕРАША" - 07.МАЈА 2016. Г. СЕБАСТИЈАН БОГНЕР (ШВАЈАРСКА) ЈЕ ОСВОЈИО "МЕМОРИЈАЛ БОЖИДАРА ГАШИЋА", ДОК ЈЕ, НЕДАВНО, ХАНС НИЕМАН УБЕДЉИВО ПОБЕДИО НА "9. МЕМОРИЈАЛУ БОЖИДАРА ЋЕТКОВИЋА". ЗНАЧАЈ ЈЕ ВЕЋИ АКО СЕ ЗНА ДА ЈЕ НИЕМАН ДОБИО ЈЕДНУ/ЈЕДИНУ СПЕЦИЈАЛНУ ПОЗИВНИЦУ КОЈУ ДОДЕЉУЈЕ АМЕРИЧКИ КИНТИНЕНТ!
Jeremić 24.09.2021 : МЕДНИЈ ВСАДНИК (РУСИЈА) ЈЕ КЛУПСКИ ПРВАК ЕВР0ПЕ - НОВИ БОР - В.ГАШИМОВ - 7. СЛОВЕН (7 5 0 2), 36. КЛУПСКО ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ (СТРУГА - С. МАКЕДОНИЈА): САСТАВИ ЈАЧИ НЕГО НА ОЛИПМИЈАДИ, ПЛУС ДОБРЕ НАГРАДЕ, (СПЕЦ) РЕДОВНИ РЕЈТИНГ ТУРНИРИ ШАХОВСКОГ САВЕЗА БЕОГРАДА ВИКЕНДОМ:, СУБОТА (25.09.2021.) У 17 - 13 КОЛА БЛИЦ НА 3'2", НЕДЕЉА (26.09.2021.) У 17 - 7 КОЛА РАПИД НА 10'5".
Blog Šah-mat liste
Chess Results: Srb - CG - BiH - Hrv,   Partije uživo: Chess24 - Follow - ChessBomb

Evropski klupski kup, Struga, 18-24.IX, uživo (Inđić Ivanišević Perunović Miljković)
Evropski ženski klupski kup, Struga, 18-24.IX, (Đukić)
Premijer liga BiH, Neum, 17-24.IX, (Sedlak Savić Budisavljević Ratković)

Najava turnira

  27.10. Gran švajcarac, Riga    
  31.10. Chess-Magic 1, Mokra Gora    
  03.11. Chess-Magic 2, Mokra Gora    
  06.11. Chess-Magic 3, Mokra Gora    
  09.11. Chess-Magic 4, Mokra Gora    
  12.11. Chess-Magic 5, Mokra Gora    
  24.11. Karlsen - Nepo, Dubai
    ??.12. Srb Šampionat, Srbija
    ??.12. Srb Ž Šampionat, Srbija
  ??.??. Turnir Kandidata, FIDE

Završeni turniri

  24.09. Evropski klupski kup, Struga  
  24.09. Evropski ženski kup, Struga  
  24.09. Premijer liga BiH, Neum  
  17.09. Norveška, Stavanger (30)
  16.09. 1. liga Srb, Vrnjačka Banja (340)
  16.09. Ž liga Srb, Vrnjačka Banja (199)
  05.09. Evropsko prvenstvo, Rejkjavik  
  26.08. Sinkfild kup, Saint Louis (45)
  21.08. Makedonska liga, Struga  
  20.08. Žensko evropsko, Jaši  
  15.08. RTU open, Riga  
  08.08. Omladinci Srbije, Novi Sad  
  08.08. Omladinke Srbije, Novi Sad  
  07.08. Premijer liga CG, Sutomore  
  06.08. Svetski kup, Sochi   (395)
  04.08. Bil open, Bil  
  31.07. Prv. Vojvodine, Novi Sad  
  24.07. Senćanska bitka, Senta  
  16.07. Paraćin open A, Paraćin  
  16.07. Paraćin open B, Paraćin  
  08.07. Srbija open, Beograd  
  08.07. Srbija open B, Beograd  
  30.06. Srebrno jezero A  
  30.06. Srebrno jezero B  
  26.06. Prv. Mediterana, Petrovac  
  22.06. Sto godina šaha, Pančevo   (45)
  14.06. Superbet, Bucharest   (45)
  06.06. Kup Gligorića, Bačka Palanka  
  29.05. Evropski hibrid kvalif  
  16.05. CG Svetski kup, Podgorica   (6)
  10.05. Šampionat CG, Podgorica (146)
  09.05. Srb M-18, Subotica (43)
  09.05. Srb M-16, Subotica (90)
  09.05. Srb M-14, Subotica (124)
  09.05. Srb M-12, Subotica  
  09.05. Srb M-10, Subotica  
  09.05. Srb Ž-18, Subotica (47)
  09.05. Srb Ž-16, Subotica (44)
  09.05. Srb Ž-14, Subotica (43)
  09.05. Srb Ž-12, Subotica  
  09.05. Srb Ž-10, Subotica  
  30.04. Akademija VM2, Beograd  
  30.04. Akademija IM2, Beograd  
  27.04. Kandidati, Yekaterinburg (56)
  22.04. Bato Kontić, Nikšić  
  22.04. Akademija VM1, Beograd  
  22.04. Akademija IM1, Beograd  
  09.04. Akademija open, Beograd  
  22.03. Srb Polufinale, Paraćin (179)
  22.03. Srb Ž Polufinale, Paraćin (54)
  31.01. Tata stil, Wijk aan Zee (91)
  23.01. Lozovacki, Čeljabinsk  
  16.12. Šampionat Rusije, Moskva  
  13.12. Ž Šampionat, Vrnjačka Banja (45)
  13.12. Šampionat, Vrnjačka Banja (45)
  04.11. IM Pirot 2020, Pirot  
  17.10. Prva liga CS, Bajina Bašta    
  15.10. Premijer liga CG, Cetinje (328)
  13.10. Premijer Bg liga, Beograd  
  03.10. Prva liga Srbije, Ruma (359)
  03.10. Ženska liga Srbije, Valjevo (211)

Rapid i cuger

  05.09. Septembarski dani, Nikšić  
  04.09. Božidar Ćetković, Beograd  
  07.08. Kokan, Lazarevac  
  12.07. GT Hrvatska Cuger, Zagreb   (90)
  09.07. GT Hrvatska Rapid, Zagreb   (45)
  27.06. Vidovdan, Zubin Potok  
  22.06. GT Pariz Cuger, Paris   (90)
  20.06. GT Pariz Rapid, Paris   (45)
  13.06. Bora Beka, Kostolac  
  23.05. LilaMa blic, Mladenovac  
  18.04. Izrael i Srbija, Lichess  
  15.04. Informator finale, Beograd  
  13.04. Informator poluf2, Beograd  
  12.04. Informator poluf1, Beograd  
  10.04. Humanitarni turnir, Lichess  

ROĐENI NA DANAŠNJI DAN

IM Galjaš, Mikloš (2448)
  Šabani, Aim (2280)
FM Stevanović, Vladan S (2263)
FM Popović, Nenad (2261)
FM Radulović, Duško (2259)
  Sergijević, Zoran (2072)
  Stavljanin, Nenad (1959)
  Vojinović, Miroljub (1953)
  Stojanović, Goran A (1902)
  Zarić, Miodrag (1871)
  Živković, Slaven (1850)
  Bubanja, Miloš (1838)
  Smaka, Faruk (1813)
  Tubić, Miladin (1798)
  Harabagiju, Adalgiza (1756)
  Velikić, Vule (1746)
  Tadić, Vladimir (1707)
  Đurović, Branimir
  Radović, Miladin
  Krtolica, Sreten
  Jovanović, Miloš V
  Panić, Predrag
  Milovanović, Dejan
  Obrenović, Jovana
  Krndija, Relja
  Ilić, Dragan
  Dukat, Šandor
  Mladenović, Maša 1
  Lalić, Momčilo
  
ŽIM Živković-Jocić, LJubica (1936-2017)
VM Ceškovski, Vitalij (1944-2011)